• AM-2227-25
ISOSTATIC, OILUBE OIL IMPREGNATED BRONZE SLEEVE BEARING / BUSHING
AM-2227-25, (601343 ISO) 22 MM I.D. x 27 MM O.D. x 25 MM Length, METRIC
FEATURES & BENEFITS
  • SAE 841-Copper (87-90%), tin (8-9%), carbon and other elements