• AM-3238-50
ISOSTATIC, OILUBE OIL IMPREGNATED BRONZE SLEEVE BEARING / BUSHING
AM-3238-50, (601439 ISO) 32 MM I.D. x 38 MM O.D. x 50 MM Length, METRIC
FEATURES & BENEFITS
  • SAE 841-Copper (87-90%), tin (8-9%), carbon and other elements