• FM-3238-25
ISOSTATIC, OILUBE OIL IMPREGNATED BRONZE FLANGE BEARING
FM-3238-25, (602265 ISO) 32 MM I.D. x 38 MM O.D. x 25 MM Length x 44 MM Flange O.D. x 3 MM Flange Thick, METRIC
FEATURES & BENEFITS
  • SAE 841-Copper (87-90%), tin (8-9%), carbon and other elements